PozitifİK Ölçme, Değerlendirme ve Araştırma Hizmetleri
...

ALIŞKANLIKLARIN GÜCÜ:

Özel ve İş Hayatımızda Davranışlarımızın ardında Neler Yatar?

Yazar: Charles Duhigg
Yayınevi: Boyner Yayınları

Alışkanlıkların Gücü’nde New York Times’ın ödüllü iş dünyası muhabiri Charles Duhigg, alışkanlıkların neden var olduğunu ve nasıl değiştirilebileceğini keskin zekası ve muazzam ifade yeteneğiyle keyifli bir şekilde anlatarak, insanoğlunun doğasına yönelik yepyeni bir bakış açısı ortaya koymaktadır.

Alışkanlıkların bir kader olmadığını ve Charles Duhigg’in gösterdiği yöntemden yararlanarak iş ve özel hayatınızı nasıl dönüştürebileceğinizi öğreneceksiniz.

 

...

ÖNCE BÜTÜN KURALLARI YIKIN

Yazar: Marcus Buckingham
Yayınevi: Remzi Kitabevi

Yöneticiler hakkında şimdiye kadar en kapsamlı araştırma! GALLUP 400 farklı 80 bin kişiyle görüştü! Altmış yılı aşkın süredir dünyanın en büyük şirketlerine araştırma, danışmanlık ve hizmetleri veren Gallup´tan dünyanın en iyi yöneticileri üzerine dev bir çalışma...

Bu kitap, yöneticilerin belleğine girip geleneksel anlayışı neden yıktıklarını ve onların yerine ne koyduklarını görme fırsatı veriyor.

 

...

POZİTİF HAYIRIN GÜCÜ

Yazar: William Ury
Yayınevi: İnkılap Kitapevi

Pozitif Hayırın Gücü kitabında, yıkıcı olmayan, pozitif sonuçlara ulaşabilmek için "Hayır" kelimesini kullanarak üç adımda yapılabilecek çözümler sunuluyor. Gelişim için önerilen ana prensipler; kişisel, profesyonel ve güncel politik alanlardan derlenen örneklerle açıklanmış. Kitap, okurlara kendi ihtiyaçlarını anlamaları ve korumaları konusunda rehberlik ederken, aynı zamanda başkalarınınkine de saygı göstermenin önemini vurguluyor. Temel ihtiyaçlar ve istekler hakkında açık olunmasına yardım ediyor. Stres, endişe ve suçluluk duygusu ile başa çıkmayı, profesyonel ve özel hayatta başarının sağlıklı yollarını gösteriyor.